За відкликання посла України в Нідерландах.

Українці Бельгії та Нідерландів

 

​Виконуючому обов’язки

Міністра ​закордонних справ України​

Пану Дещиці Андрію Богдановичу


Шановний Андрію Богдановичу!

Українські громади в Бельгії та Нідерландах надзвичайно занепокоїні і дуже здивовані позицією і баченням ситуації в Україні та навколо неї чинного посла України в Нідерландах пана Горіна Олександра Олеговича. Пан посол до останнього часу і навіть зараз не висловилися на підтримку Українського народу та проти злочинних дій колишнього Президента України Віктора Януковича.

Злочинні дії Віктора Януковича, що призвели до численних жертв серед мирного населення України під час подій 18 – 20 лютого 2014 року в Києві, були засуджені як чинною владою України так і міжнародним співтовариством, і навіть Партією Регіонів, але нє паном послом. Таким чином, частка відповідальності за чисельні жертви в Києві є і на совісті пана Посла, так як його бездіяльність частково посприяла запізнілій реакції Європейського Союзу на розгортання насильства в Україні.

Нас дуже дивує також позиція пана посла і зараз, коли в Україні з’явилася нова влада, яка декларує прихильність Європейському вибіру України. Нам хотілося би уточнити чи є позиція пана Посла офіційною позицію нової влади в Україні, чи це його приватним баченням?На зустрічі Інфоспротив NL з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Нідерландах, яка відбулася 19 березня 2014, пан Посол виклав своє бачення, стосовно ситуації в Україні:

1. Щодо російсько-українського конфлікту як такого, що Європа та США вирішуватимуть за допомогою економічних важелів впливу та нагадав на прикладі мітингу в Гаазі в 1983 проти ядерної зброї, що Європа несхвально ставиться до конфліктів з Росією, бо це може призвести до ядерної загрози з боку Москви. Також прозвучала думка, що п. Порошенко належить до шкідливих “младоолігархів”.

2. Другою думкою було те, що якби не з’явилися сили спротиву діючій владі (можливо, мається на увазі Євромайдан, прим. Інфоспротив NL) , це не привело б до погіршення стосунків з Росією та людських жертв.

3. Бачення Посла щодо Угоди про асоціацію було представлене в багатьох завуальованих деталях із неузгодженостями в часі, але з стійким відчуттям, що підписання не відбулось з вини європейців. На пряме запитання щодо цього Посол уникнув відповіді.

Інфоспротив NL викликали для звіту в Київ про “щирі контакти з громадою”, що може замаскувати ситуацію 24 січня, коли посол відмовився виходити до демонстрантів, вшанувати пам’ять загиблих на Грушевського та роз’яснити позицію Посольства щодо застосування сили у Києві.

Громаді не було надано можливості ставити “незручні” запитання. Приблизно 80% часу відбувався монолог посла, решта пішла на спроби уникнути прямих відповідей та ухилення від розмови по суті списку запитань. Також українська громада не чує реакцію посольства України в Нідерландах на шалене втручання Росії у справи України та спроби Росії сприяти розколу України. Так як бачення пана Посла показалося нам дуже незвичайним, Інфоспротив NL хотів би напряму уточнити в Уряду України, чи є позиція пана Посла офіційною позицію нової влади в Україні?В української громади є питання, чи планується призначити нового Посла в Брюссель, який буде сумлінно і активно захищати інтереси України, проводити проукраїнську політику в євроатлантичних структурах.

Ця інформація є дуже важливою для нас, так як зі свого боку українська громада в Бельгії і Нідерландах готова підтримати, нового Посла і надати йому посильну допомогу, у разі якщо таке рішення буде прийняте новим Урядом України.

З повагою Гаага, 24/03/2014 громадяні Українив Бельгії та НідерландахВиконуючому обов’язки Міністразакордонних справ УкраїниПану Дещиці Андрію Богдановичу